Maison

Beautiful Blog

2019 İç Mimarlık Yenilikleri

İç mimarlık tıpkı moda ve müzik dünyası gibi hareketli, yenilenmeye ihtiyaç duyan, özgünlük arayan ve farklı olmayı seven çok geniş bir dünyayı temsil ediyor. İç mimarlar, her yıl yeni bir trend belirleyerek çalışmalarına yön veriyor. Mekânların ilk andan itibaren etkileyici, çarpıcı bir görünümde olmasının ana sebebi iç mimarlık trendleri ve iç mimarların özgün çalışmalarıdır. İç mimarlık firmaları, geleneksel ve modern çizgileri harmanlayarak, o sezonun öne çıkan özelliklerini tasarımlarına uygulayarak istenilen çarpıcı görüntüyü oluşturmayı başarıyor. Peki, 2019 yılında iç mimarlıkta neler ön planda, hangi yenilikler, renkler ve tasarımlar dikkat çekiyor? İşte derlediklerimiz…

Yumuşak renkler ilk tercihleri oluşturuyor

Geçmiş dönemlerde dinamik, keskin, parlak ve zıt renkler iç mimaride çok tercih edilmiş ve hemen her mekânda karşımıza çıkmıştı. 2019 iç mimari trendleri incelendiğinde ise zıt renklerin geride kaldığını daha yumuşak ve pastel tonların kendini öne çıkardığını görebiliyoruz. İç mimarlık şirketleri de bu trendler doğrultusunda mekânların hacmine, atmosferine ve oluşturacakları tasarıma göre pastel renkler öneriyor.

Modern detaylar ön planda yer alıyor

Klasik çizgilerin çok sevildiği bir gerçek ancak iç mimaride bu yıl modern çizgilerin yılı olacak! Zira dünya genelinde modernleşme akımı sürüyor. İç mimari tasarımlarını mekânlarda uygularken modern çizgilerden yararlanıyor. Klasik dekorasyonda öne çıkan karmaşa, zihin yoran görüntüler modern iç mimari ile son buluyor ve daha sade, rafine fakat oldukça yumuşak bir görüntü karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

İç mimariyi destekleyen aksesuarlarda sadelik seviliyor

İç mimarlık çalışmaları kapsamında duvar aksesuarlarından ve objelerden çokça yararlanılıyor. Bu aksesuarlarda gösteriş ve ışıltı 2019 yılında çok tercih edilmiyor. Bu sezon iç mimari sadeliği ve yumuşak geçişleri seviyor. İç mimarlar, yaptıkları tasarım ve dekorasyon çalışması bittikten sonra kullanacağı objeler, aksesuarlar ile son rötuşları yapıyor. Bu son rötuşta sade ve zarif aksesuarlar ilgi görüyor. Yoğunluğu ve karmaşasıyla dekorasyonu detaya boğan aksesuarlar yerine az ama etkili aksesuarlar kullanılıyor.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda bu yıl iç mimari trendlerinin sadelikten ve yumuşak tonlardan yana olduğunu görebilirsiniz. İç mimarlar, yılın sevilen trendlerini, ihtiyaçları ve özgünlüğünü ortaya koyarak çözümcü tasarımlara imza atmayı amaçlıyor.

Post a Comment