Maison

Beautiful Blog

2020 İç Mimarlık Trendleri Belli Oldu!

İç mimarlık dünyası oldukça renkli, geniş bir yelpazeye sahip, hayal gücünün sınırsız uygulamaların ise çılgın olduğu büyük bir dünyayı ifade ediyor. İç mimarlar, tasarımlarında kendilerini kısıtlamıyor, rengârenk enerjik mekânlar ya da son derece huzurlu, sade ve şık mekânlara imzalarını atıyorlar. İç mimarlıktaki bu çeşitlilik, elbette her sezon değişim gösteriyor, mevcut trendlere ve uygulamalara yenilerini ekleyerek devam ediyor. İç mimarlar, her geçen gün portföylerine bir yenisini ekliyor. Özellikle de mekân sahiplerinin tamamen serbestlik tanıdığı iç mimarlık çalışmaları neticesinde ortaya gerçekten görülesi, yaşanılası alanlar çıkıyor. İç mimarinin büyüsünü her çalışmada yine yeniden göstermeyi başaran işin profesyonelleri, küçücük alanlarda dahi muhteşem sonuçlar elde etmede fazlasıyla başarılı. 2019 iç mimari trendleri sene başında kendini göstermiş, iç mimarlar küresel çapta popüler hale gelen uygulamaları esas almaya başlamıştı. Senenin henüz yarısına bile ulaşmamışken 2019 yılını da kapsayan 2020 iç mimarlık trendleri görücüye çıktı.

Altın ve Bakır Ön Planda

İç mimarlık dünyasında gold çağı başlıyor! Altın kaplamaları sıklıkla klasik dekorasyonda görüyoruz ancak 2019 – 2020 sezonunda altınla birlikte bakır kaplamaları hemen her yerde göreceğiz. Altını eşyalarda, duvar tasarımlarında, kapı ve pencere detaylarında eskitme veya parlak formlarda görmek mümkün. Aslında 2019 yılında doğallık ön plandaydı. Öyle ki doğanın içinden renkler olan yeşil tonları, kahve tonları iç mimari tasarımlarda boy gösteriyordu. Trendlere göre yeşil tonlar 2020 sezonunda popülaritesini korumaya devam edecek. Tasarımlarda doğal görüntüye önem veren iç mimarlar, toprak renklerini yeşil tonlarıyla harmanlayarak mimari tasarımları gerçek bitkilerle taçlandırıyor. İç mekânda yeşil bitki görmeyi sevenler dekorasyonunu bozmadan dilediği gibi çiçek, saksı ağaçları yetiştirebilir.

İç dekorasyonda ve tasarımda ise duvarlar hareketlenmeye hazırlanıyor. Duvar tasarımında sadeliği sevenler etnik izler, motif ve desenlerden oluşan özel tasarımlarla sadelikten ödün vermeden daha güzel, dekorasyona uygun görüntüler elde edebiliyorlar. İç mimarlık çalışmaları, sade ve hareketli tasarımları bir arada kullanarak farklı bir atmosfere imza atıyorlar. Örneğin duvarların sade olduğu bir iç tasarımda bitkiler, objeler ya da eşyalarla mekâna hareketlilik katıyorlar.

Post a Comment